Standa je smolař. Osud ho smýká životem a on si to nechá líbit. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že se karta obrací. Jeho bývalý šéf Zdeněk mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, po čem snil. Jenže potká Ondřeje. To je ještě větší trotl než Standa. Jejich smůla se násobí a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Zdeněk má restauraci a svoji pravou ruku Jana. Všechno se daří. Než potká Standu a Ondřeje.

Moderní černá komedie "Jedna ruka netleská" je film, který vás strhne. Na pozadí originálního, chvílemi kriminálního příběhu se odvíjí množství humorných situací, absurdních dialogů, zapamatovatelných hlášek a vše vyvrcholí překvapivým závěrem.

Film, který se dá těžko popsat, musí se prostě vidět. Postmoderní vyprávění se přímo dotýká současnosti. Nejenom baví svým příběhem, ale zároveň kriticky poukazuje na svět kolem nás. Televizní soutěže, které nám vyplachují mozky a lezou do soukromí, trendy zdravého života, které se lehce můžou stát absurdní, celková nuda dobře zabezpečených lidí, která vede k objevování něčeho takzvaně nového, zacházející až k úchylnostem, práce, peníze, sex, výchova dětí, zdravá výživa, stres a nakonec pocit, že se vám chce křičet. Proti tomu stojí Standa. Pohodář, který si myslí, že se na něj konečně usmálo štěstí. Dostane peníze a pojede třeba do Mexika, podívat se na indiánské pyramidy. Je hodný, má rád lidi a ti to vycítí a tak ho začnou zneužívat.

Jiří Macháček v roli Standy okouzlujícím způsobem prochází příběhem ve kterém herecky doslova exceluje Ivan Trojan.